SBU: Poligraf potwierdził, że Sawczenko przygotowywała zamach

SBU: Poligraf potwierdził, że Sawczenko przygotowywała zamach
Badanie wykonane wykrywaczem kłamstw na deputowanej Nadiji Sawczenko potwierdziło, że przygotowywała ona zamach w dzielnicy rządowej i budynku Rady Najwyższej Ukrainy.
 

Informuje o tym biuro prasowe Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

„Zgodnie z rezultatami badania przeprowadzonego przez komisję ekspertów, zostały przedstawione jasne dowody dotyczące niewystępowania u Sawczenko pozytywnych reakcji psychofizjologicznych, które świadczą, w szczególności o tym , że omawiała plany gwałtownego obalenia konstytucjonalnego ustroju, podjęła nielegalne kroki dotyczące takiego obalenia i osobiście przygotowywała obalenie ustroju konstytucyjnego” - powiadomiono w komunikacie.
 
Jak podaje SBU, wykrywacz kłamstw potwierdza, że Sawczenko przygotowywała się do zamachu w dzielnicy rządowej i budynku Rady Najwyższej Ukrainy.  
 
Z drugiej strony SBU informuje o tym, że Sawczenko nie wykazywała „właściwych  pozytywnych reakcji psychofizycznych” w czasie odpowiadania na pytania obrony dotyczące zmiany władzy w legalny sposób, jej opinii na temat przestępczej działalności prezydenta, premiera, deputowanych i ministrów.
 
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała także, że komisja ekspertów nie mogła zadać Sawczenko wszystkich przygotowanych pytań, ponieważ przeprowadzenie ekspertyzy przerwano w związku z oporem ze strony deputowanej.   
 
Wcześniej Sawczenko ogłosiła głodówkę.

Artykuły powiązane