Na Ukrainie pracuje się lepiej niż za granicą

Na Ukrainie pracuje się lepiej niż za granicą
Główną zaletą jest możliwość rozwoju zawodowego, twierdzą pracodawcy.

 

Przedstawiciele ukraińskich restauracji, banków, firm taksówkarskich są przekonani, że praca na Ukrainie ma dużo więcej zalet niż analogiczne posady w Polsce. Informuje o tym serwis „Obozrewatel” w artykule „Ukraińcy na eksport: dlaczego pracować w domu jest lepiej i jak biznes walczy z migracją”.

Według dyrektora HR jednej z sieci restauracji, główną zaletą pracy na Ukrainie jest rozwój zawodowy. Kelnerzy lub kucharze, na przykład we Włoszech mogą zarabiać więcej, ale wspiąć się po szczeblach kariery w obcym kraju jest praktycznie niemożliwe.

„Za granicą perspektywy rozwoju zawodowego dla Ukraińców nie są takie korzystne. My, na przykład, mamy pięć programów rozwoju kadrowego co daje możliwość otrzymania szybkiego awansu i budowania kariery dla każdego, kto zechce i podejmie właściwe kroki” - powiedziała Daria Biłozerowa, dyrektor HR jednej z sieci restauracji na Ukrainie.

Jednocześnie w artykule wskazano, że na Ukrainie na rynku pracy można znaleźć zajęcie z wynagrodzeniem nie mniejszym niż w sąsiedniej Polsce. Na przykład, według menedżera jednej z kijowskiej firm taksówkarskich zwykły taksówkarz może otrzymać ok. 25-26 tys. hrywien - pisze gazeta. „Kierowca może dziennie zarobić 1500 hrywien, 15% oddaje on firmie taksówkarskiej, część idzie na benzynę. Ogólnie mówiąc, jeżeli wystarczająco długo pracujesz, swój tysiąc dolarów zawsze możesz zarobić” - powiedział przedstawiciel firmy taksówkarskiej.

Artykuły powiązane