SBU wydała zakaz wjazdu na Ukrainę węgierskim piłkarzom

SBU wydała zakaz wjazdu na Ukrainę węgierskim piłkarzom
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wydała zakaz wjazdu na Ukrainę Węgrom, organizatorów i członków drużyny piłkarskiej Karpatalja, ponieważ uczestniczyli oni w mistrzostwach świata drużyn nieuznawanych przez świat.

 

Napisano o tym w raporcie SBU, który powstał na wniosek deputowanego Rady Najwyższej Ukrainy Andrija Ilienki.

„Stwierdzono, że drużyna pod nazwą »Karpatalja« (w tłumaczeniu z węgierskiego Zakarpacie) została stworzona z inicjatywy strony węgierskiej z etnicznych Węgrów, część których ma pochodzenie zakarpackie (urodzili się w obwodzie zakarpackim)” - czytamy w raporcie.

SBU poinformowało również, że oficjalnie dwóm graczom, którzy są obywatelami Ukrainy, a weszli w skład drużyny, wydano ostrzeżenie oraz wszczęto przed FFU (Federacja Piłkarska Ukrainy) sprawę rozpatrzenia kwestii pozbawienia ich odpowiednich licencji.

„Organizatorom i członkom drużyny, którzy posiadają obywatelstwo węgierskie odmówiono wydania pozwolenia na wjazd na teren Ukrainy” - czytamy w raporcie SBU przygotowanym na wniosek deputowanego.

Drużyna występowała w turnieju ConIFA World Football Cup, organizowanych przez Konfederację Niezależnych Stowarzyszeń Piłkarskich, w skład której wchodzą federacje, które nie są członkami FIFA. Konfederacja została założona w 2013 roku, przeprowadza mistrzostwa świata, dwa razy w roku. W tym roku turniej odbył się w Londynie.

W tym samym turnieju wzięły udział reprezentacje Abchazji, Tybetu, Seklerszczyzny i innych, a w meczach eliminacyjnych - nawet zespołu tak zwanych „DRL” i „ŁRL”.

Artykuły powiązane