Ukraina nie pojedzie na Eurowizję dla dzieci z powodu braku pieniędzy

Ukraina nie pojedzie na Eurowizję dla dzieci z powodu braku pieniędzy
Przedstawiciel Ukrainy nie będzie mógł wziąć udziału w dziecięcej Eurowizji w związku z brakiem finansowania.

 

Zawiadomiło o tym biuro prasowe Narodowej Telekompanii Ukrainy (NTU).

"Udział w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci przewiduje znaczne koszty sieci radiowej i telewizyjnej za transmisję etapu eliminacji, a także obowiązkową wpłatę za udział w konkursie do Europejskiej Unii Nadawców – organizatora konkursu. W tym roku NTU po raz pierwszy nie ma możliwości finansowych, aby zrealizować wydatki na przeprowadzenie eliminacji, opłacić składkę i zrealizować wszystkie obowiązkowe płatności" — napisano w komunikacie.

Według przedstawiciela nadawcy, środków budżetowych przeznaczonych NTU na 2018 rok nie wystarcza na pokrycie kosztów operacyjnych do końca roku.

"Krytyczna sytuacja bezprawnego niedofinansowania nie pozostawia firmie żadnych środków nie tylko na opłatę transmisji samych kanałów, produkcję programów, zakupu praw sportowych do wydarzeń sportowych o skali światowej, ale i na opłacenie obowiązkowych składek i wpłat, nie mówiąc już o niezbędnej modernizacji wszystkich regionalnych i krajowych publicznych kanałów telewizyjnych i radiowych" — dodano w NTU.

Przypomnijmy, Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci to coroczny, międzynarodowy konkurs dla dzieci w wieku do 15 lat, w którym biorą udział po jednym przedstawicielu z każdego z krajów członkowskich Europejskiej Unii Nadawców. W listopadzie 2018 konkurs odbędzie się w mieście Mińsk na Białorusi. Ukraina bierze udział w konkursie od 2006 roku, jednak po raz pierwszy w historii konkursu jest zmuszona zrezygnować z udziału.

Artykuły powiązane