Ministerstwo Polityki Informacyjnej Ukrainy wystosowało roszczenia wobec Facebooka

Ministerstwo Polityki Informacyjnej Ukrainy wystosowało roszczenia wobec Facebooka
Zwolennicy „ŁRL” i „DRL” wykorzystują Facebook w celach propagandowych.

 

Poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku czasowo pełniący obowiązki ministra polityki informacyjnej Dmytro Zołotuchin.

„W ostatnich dniach Ministerstwo Polityki Informacyjnej Ukrainy skierowało do Facebooka kolejny oficjalny wniosek odnośnie wspierania przez firmę organizacji terrorystycznych »ŁRL« i »DRL«, które zostały uznane za takie przez ukraińskie organy państwowe” - poinformował Zołotuchin.

Według ministra, polityka Facebooka przewiduje zablokowanie stron i profili, które wspierają terroryzm. Poinformował także, że blokowanie ukraińskich użytkowników pod pretekstem łamania zasad portalu jest niedopuszczalne i że Ministerstwo Polityki Informacyjnej poinformowało portal o budzących wątpliwości przypadkach blokowania.

„Niestety, blokowanie trwa do tej pory, a na listy otwarte użytkowników administracja portalu nie odpowiada” - napisał Zołotuchin.

Zwrócił również uwagę na tożsamość Rosjanki Uljany Zininoj, która pracuje w Facebooku i odpowiada za realizację polityki portalu w Rosji, na Ukrainie i w krajach WNP. Według danych ministra, Zininoj pracowała w Ministerstwie Technologii Informacyjnych i Łączności Rosji, a także w takich firmach jak Yandex i Microsoft. Według Zołotuchina, może ona uczestniczyć w działalności organów państwowych Rosji jako zewnętrzny doradca.

Artykuły powiązane