Pociągami do UE podróżuje o 68% więcej pasażerów niż pociągami wracającymi na Ukrainę

Pociągami do UE podróżuje o 68% więcej pasażerów niż pociągami wracającymi na Ukrainę
Ukraińska spółka kolejowa „Ukrzaliznycia” w pierwszym półroczu 2018 roku przewiozła z Ukrainy do Unii Europejskiej prawie 187 tys. pasażerów, czyli o 68% więcej niż w kierunku powrotnym (111 tys. osób).

 

Poinformowało o tym biuro prasowe firmy.

W pierwszym półroczu 2018 roku do krajów UE zakupiono prawie 81 tys. biletów, a w kierunku powrotnym 47 tys. biletów.

Ogólnie ruch pasażerski między Ukrainą i UE w okresie styczeń-czerwiec 2018 wzrósł prawie trzykrotnie w porównaniu z tym samym okresem w 2017 roku.

„Analiza frekwencji w pociągach pokazuje, że najpopularniejszym kierunkiem pozostaje Kijów - Przemyśl. W kierunku Polski pociąg nr. 715 kursuje wypełniony w 92%, a pociąg nr. 705 w 57%. Ogólnie w okresie pierwszych sześciu miesięcy tego roku »Ukrzaliznycia« przewiozła prawie 132 tys. pasażerów do Przemyśla, przy czym w zeszłym roku w analogicznych okresie liczba ta wyniosła 58 tys. pasażerów” - czytamy w oświadczeniu.

Również większym zainteresowaniem cieszy się pociąg nr. 67 relacji Kijów-Warszawa, z usług którego skorzystało prawie 13 tys. pasażerów, a pociąg był średnio wypełniony w 82%.

Przypomnijmy, niedawno „Ukrzaliznycia” ogłosiła uruchomienie nowego połączenia Mukaczewo-Budapeszt. Jak informował WSCHODNIK, z powodu napływu pasażerów z Ukrainy Polska uruchomi pociąg relacji Przemyśl-Berlin.

Artykuły powiązane