Przewodniczącemu Związku Dziennikarzy Rosji zakazano wjazdu na Ukrainę

Przewodniczącemu Związku Dziennikarzy Rosji zakazano wjazdu na Ukrainę
W środę, 18 lipca, Niezależny Związek Zawodowy Mediów Ukrainy otrzymał odpowiedź Departamentu Obrony Narodowej Państwowości Ukrainy na swoje zapytanie, z którego można się dowiedzieć, że Władymirowi Sołowjowowi jeszcze od 22 lutego zakazano wjazdu na terytorium Ukrainy.

 

Z odpowiedzi organów ścigania wynika, że decyzja została podjęta z kompetencji Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i podjęta w interesie bezpieczeństwa kraju.

"W interesie bezpieczeństwa narodowego Ukrainy 22 lutego 2018 roku w stosunku do obywatela Federacji Rosyjskiej Sołowjowa Władymira podjęto uchwałę o zakazie wjazdu na Ukrainę na okres trzech lat" - poinformowała służby.

Według informacji służb, Sołowjow podczas pobytu na Półwyspie Krymskim, w lutym 2018 roku spotkał się z tak zwaną głową republiki Siergiejem Aksenowym oraz innymi przedstawicielami krymskiej "władzy" i prorosyjskich organizacji. Jak poinformowano, podczas tych spotkań Sołowjow omówił kwestie współpracy i kierunki dalszej współpracy, plany wspólnych działań informacyjnych, a także nagrodził pracowników lokalnych propagandowych mediów honorowymi odznaczeniami.

Artykuły powiązane