Na Ukrainie po śmiertelnym przypadku zakazano preparatu medycznego

Na Ukrainie po śmiertelnym przypadku zakazano preparatu medycznego
2 sierpnia w Kijowie kobieta nagle zmarła w centrum stomatologicznym. Według wstępnych ustaleń śmierć nastąpiła w wyniku zastosowania znieczulenia.

 

Państwowa Służba Ukrainy ds. Leków i Kontroli Narkotyków tymczasowo zakazała sprzedaży i stosowania produktu leczniczego „Artyfryn-Zdrowie Forte” na podstawie informacji o śmiertelnym przypadku po jego zastosowaniu. Odpowiednie rozporządzenie opublikowano na stronie internetowej służby, przekazuje LIGA.net.

Zgodnie z rozporządzeniem, producentem leku jest ukraińska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością firma farmaceutyczna „Zdrowie”.

Sprzedaż i użycie środka zabronione jest do momentu indywidualnej decyzji Państwowej Służby Ukrainy ds. Leków i Kontroli Narkotyków, która zostanie podjęta z uwzględnieniem wyników badań laboratoryjnych.

Podmioty gospodarcze prowadzące sprzedaż i stosujące ten lek, zgodnie z rozporządzeniem, powinny podjąć środki w celu wycofania go z obrotu. Niezastosowanie się do tego rozporządzenia przewiduje odpowiedzialność zgodnie z obowiązującym prawem.

Dokument datowany jest na 3 sierpnia.

„Artyfryn-Zdrowie Forte” jest preparatem do znieczulenia miejscowego.

Artykuły powiązane