Na Ukrainie wzrosła sprzedaż używanych samochodów

Na Ukrainie wzrosła sprzedaż używanych samochodów
Wśród najbardziej popularnych na Ukrainie używanych samochodów największą popularnością cieszy się Volkswagen, drugie miejsce przypadło Renault, a na trzecim znalazła się Skoda.

 

Sprzedaż używanych samochodów na rynku pierwotnym na Ukrainie, (który powstaje w wyniku importu) w okresie styczeń — lipiec 2018 roku w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrosła o 84% i wyniosła 51,6 tysięcy aut, poinformowało biuro prasowe Ukraińskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów – „Ukrawtoprom”, pisze UNIAN

Według stowarzyszenia udział używanych aut na rynku pierwotnym wyniósł 53%. Poinformowano również, że w lipcu zarejestrowano 9,8 tys. takich samochodów. W porównaniu z lipcem ubiegłego roku rynek pierwotny używanych samochodów osobowych wzrósł o 88%. Jednocześnie udział używanych samochodów na rynku pierwotnym samochodów osobowych wyniósł 59%.

Stowarzyszenie zauważa, że najbardziej popularnymi wśród importowanych samochodów były samochody marki Volkswagen, których w zeszłym miesiącu zarejestrowano 1566 sztuk. To o 3,6 razy więcej od liczby zakupionych na Ukrainie nowych samochodów tej samej marki. Drugie miejsce w rankingu zajmuje Renault z wynikiem 1399 używanych aut, co prawie dwukrotnie przekroczyło w lipcu sprzedaż nowych samochodów Renault. Na miejscu trzecim znalazła się Skoda - 921 samochód z przebiegiem, czyli o 89% więcej niż nowe samochody marki Skoda. Przywożone na Ukrainę używane samochody marki Ford w lipcu znalazły 626 właścicieli, czyli o 2 razy więcej niż nowe Fordy. Piątkę liderów miesiąca zamyka Nissan — zarejestrowano 519 używanych aut tej marki, o 12% więcej w porównaniu z nowymi autami.

Podkreśla się, że najbardziej popularnymi modelami na ukraińskim rynku pierwotnym samochodów z przebiegiem w lipcu były: Renault Megane - 1026 sztuk, Volkswagen Passat - 662 sztuki, Skoda Octavia - 488 sztuk, Nissan Leaf - 317 sztuk, Volkswagen Golf - 292 sztuki. Jak donosił UNIAN, sprzedaż używanych samochodów na rynku pierwotnym na Ukrainie w roku 2017 w porównaniu z rokiem 2016 wzrosła 3,3 razy i wyniosła 56,744 tys. sprzedanych aut.

Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów - Ukrawtoprom powstało w 1997 roku. Założycielami Ukrawtopromu było ponad 20 przedsiębiorstw, wśród których znalazły się czołowe przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej Ukrainy – ZAZ, LAZ, KrAZ i inne.

Artykuły powiązane