Na Ukrainie prognozuje się upały i nadzwyczajny poziom zagrożenia pożarowego

Na Ukrainie prognozuje się upały i nadzwyczajny poziom zagrożenia pożarowego
W najbliższym czasie na terenie całej Ukrainy termometry pokażą 32℃, nie przewiduje się opadów.

 

Poinformował o tym „Ukrinform”, powołując się na dane Ukraińskiego Państwowego Centrum Hydrometeorologicznego.

W środę ,8 sierpnia, na terytorium całej Ukrainy przewidziano przelotne zachmurzenie bez opadów oraz temperaturę w ciągu dnia dochodzącą nawet do 32℃.

„Przewiduje się północno-zachodni wiatr dochodzący do prędkości 5-10 m/s. Temperatura w ciągu dnia wyniesie 24-29℃, w południowej części i na Zakarpaciu w ciągu dnia 27-32℃” - czytamy w oświadczeniu.

Synoptycy dodają, że w większości zachodnich obwodów będzie obowiązywać nadzwyczajny ( 5 klasy) poziom zagrożenia pożarowego.

W Kijowie i w całym obwodzie 8-9 sierpnia występowało przelotne zachmurzenie bez opadów. Północy wiatr wiał z prędkością 5-10 m/s. Temperatura nocą wynosiła 13-18℃, w ciągu dnia 23-28℃.

10 sierpnia synoptycy także nie przewidują opadów.

Zaznacza się, że w nocy temperatura powietrza wyniesie 12-17℃, w ciągu dnia wzrośnie do 23-28℃, w południowej części kraju i na Zakarpaciu w nocy temperatura spadnie do 15-20℃, w ciągu dnia wyniesie 27-32℃.

Według danych Ukraińskiego Państwowego Centrum Hydrometeorologicznego, 11 sierpnia w zachodnich obwodach miejscami wystąpią niewielkie opady.

Temperatura w nocy wyniesie 12-17℃, na wybrzeżu i Zakarpaciu do 22℃, w ciągu dnia na południu kraju temperatura powietrza wyniesie do 31℃.

12 sierpnia we wschodnich obwodach miejscami termometry pokażą 30-33℃, nie przewiduje się opadów deszczu.

Artykuły powiązane