Ukraina tworzy specjalny ośrodek dla ochrony transportu od ataków cybernetycznych

Ukraina tworzy specjalny ośrodek dla ochrony transportu od ataków cybernetycznych
Na Ukrainie zostanie utworzone Centrum Zarządzania Cyberbezpieczeństwem w branży transportowej.

 

Powiedział o tym minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelan na konferencji prasowej, informuje korespondent Ukrinformu.

„Agresja Federacji Rosyjskiej i zmiany w zewnętrznym i wewnętrznym środowisku bezpieczeństwa Ukrainy wymagają utworzenia branżowego systemu cyberbezpieczeństwa. Przedsiębiorstwa z branży transportowej padły ofiarami cyberataków w 2016 i 2017 roku. To naruszyło pracę systemów informatycznych, spowodowało straty materialne i reputacyjne. W celu przeciwdziałania zagrożeniom cybernetycznym Ministerstwo Infrastruktury podjęło decyzję o utworzeniu oddziału Centrum Zarządzania Cyberbezpieczeństwem w Infrastrukturze Transportowej jako segmentu krajowego systemu cyberbezpieczeństwa” - powiedział Omelan.

Jego zdaniem, głównymi zadaniami ośrodka będzie monitorowanie stanu cyberbezpieczeństwa branży transportowej, terminowe informowanie o cyberzagrożeniach i wymiana informacji o cyberincydentach z krajowymi ośrodkami cyberbezpieczeństwa, Państwową Służbą Łączności Specjalnej i Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy.

Artykuły powiązane