Ukraińskim dzieciom nie wolno bez szczepień uczęszczać do przedszkoli i szkół

Ukraińskim dzieciom nie wolno bez szczepień uczęszczać do przedszkoli i szkół
Ukraińskie Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji wspólnie skierowały do wszystkich szefów regionalnych administracji oficjalne pismo, w którym proszą o podjęcie działań w zakresie szczepień dzieci zgodnie z wymogami WHO.

 

W dokumencie podkreślono także aby nie zezwalać na uczęszczanie na zajęcia nieszczepionym dzieciom. Informuje o tym biuro prasowe Ministerstwa Zdrowia.

W ministerstwie przypomniano, że zgodnie z prawem, uczęszczać do państwowych szkół mogą tylko dzieci, które otrzymały szczepionki z kalendarza szczepień ochronnych, lub u dziecka istnieją medyczne przeciwwskazania do szczepienia.

Jeśli dziecko ma przeciwwskazania, otrzymuje stosowne zaświadczenie. Decyzję o przyjęciu takich dzieci do placówki oświatowej podejmuje komisja lekarska.

Komisja może podjąć decyzję o zakazie chodzenia do szkoły dziecka bez szczepień, na przykład, w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej. W takich przypadkach o kwestii form edukacji takich dzieci decydują lokalne władze oświatowe.

Artykuły powiązane