UEFA ukarało piłkarską federację Ukrainy za zachowanie kibiców

UEFA ukarało piłkarską federację Ukrainy za zachowanie kibiców
Komisja dyscyplinarna UEFA nałożyła grzywnę 35 tysięcy euro na Federację Futbołu Ukrainy za zachowanie kibiców podczas meczu Ligi Narodów Czechy – Ukraina 6 września.

 

Jak czytamy na oficjalnej stronie FFU, UEFA zobowiązało główny organ piłki nożnej Ukrainy dokonać wpłaty na wskazane konto w terminie 90 dni od daty publikacji decyzji. Oprócz tego, UFF zobowiązana jest w terminie 30 dni skontaktować się z czeską stroną dla ustalenia wielkości dalszego odszkodowania spowodowanych strat.

27 września UEFA oświadczyła o wszczęciu postępowania w związku z zamieszkami po meczu Czechy – Ukraina w Lidze Narodów.

Ukrainę oskarżono o wdarcie się kibiców jej reprezentacji na boisko, stosowanie pirotechniki i rzucanie przedmiotów, wywoływanie walk i konfliktów.

Czechów oskarżono o opóźnienie rozpoczęcia meczu ze względu na problemy z oświetleniem na stadionie, niewystarczającą ilości obsługi, wdarcie się fanów na boisko i innych brakach organizacyjnych.

Po meczu Czechy – Ukraina w mediach pojawiły się informacje o zatrzymaniu ośmiu ukraińskich kibiców, którzy zaburzyli porządek na stadionie.

Artykuły powiązane