Ukraińskie MON poinformowało o likwidacji pożaru w arsenale

Ukraińskie MON poinformowało o likwidacji pożaru w arsenale Fot.: mil.gov.ua
W Ministerstwie Obrony Ukrainy oświadczono, że pożar na terenie 6. arsenału SZU, znajdującego się w pobliżu miasta Icznia w obwodzie czernihowskim ostał w całości zlikwidowany.

 

Informację od danym fakcie przekazała służba prasowa ukraińskiego resortu obrony.

"Według stanu na 21.00, pozostają pojedyncze wybuchy na dwóch tlących się miejscach z częstotliwością 1-2 wybuchy na godzinę, które nie niosą zagrożenia dla osiedli ludzkich, znajdujących się w pobliżu arsenału", – powiedział przedstawiciel ministerstwa Ołeksji Czcernobaj.

Według jego słów, jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy wraz z Państwową Służbą do spraw Sytuacji Nadzywczajnych wykonują działania zmierzające do likwidacji ognisk dymu i żaru.

Wcześniej informowaliśmy, że 9 października o 3.30 otrzymano informacje, że w rejonie miejscowości Icznia w obwodzie czernihowskim doszło do wybuchu na terenie wojskowego arsenału broni.

Szereg ukraińskich polityków doszukiwało się w tym wydarzeniu prowokacji ze strony Rosji. Minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak dopuszcza, że w Iczni specjalnie podłożono ładunki wybuchowe.

Jak podały ukraińskie media, pracowników arsenału w Iczni kilkakrotnie karano za pijaństwo.

Według danych Rejestru Orzeczeń Sądowych, w tym roku szereg żołnierzy w/A-1479 (6 arsenał Ministerstwo Obrony Narodowej Ukrainy) zostało pociągniętych do odpowiedzialności administracyjnej za pijaństwo.

Artykuły powiązane