Pozdrowienie w wojsku i policji „Chwała Ukrainie! oficjalnie podpisał marszałek ukraińskiego parlamentu

Pozdrowienie w wojsku i policji „Chwała Ukrainie! oficjalnie podpisał marszałek ukraińskiego parlamentu
Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy podpisał ustawę o ustanowieniu w SZ Ukrainy i Narodowej Policji Ukrainy nowego pozdrowienia „Chwała Ukrainie! - Bohaterom chwała!”.

 

Przypomnijmy, że obecne pozdrowienie zastąpi poprzednie pochodzące z czasów radzieckich „Witajcie towarzysze!” i „Życzymy zdrowia!”

Przewodniczący ukraińskiego parlamentu Andrij Parubij poinformował o tym na Twitterze.

„Podpisałem uchwaloną przez Radę Najwyższą Ukrainy ustawę o zmianie ustawy SZ Ukrainy (nr 9036) o wprowadzeniu wojskowego pozdrowienia - »Chwała Ukrainie! – Bohaterom chwała!« Jestem przekonany, że to przywrócenie historycznej sprawiedliwości. Przywróciliśmy armii ukraińskiej nasze tradycyjne powitanie!”- napisał.

Po podpisaniu przez przewodniczącego ustawa jest kierowana do rozpatrzenia przez prezydenta Petra Poroszenkę.

Jak informowano, 4 października Rada Najwyższa przyjęła w całości projekt ustawy o ustanowieniu w SZ Ukrainy i Narodowej Policji nowego pozdrowienia „Chwała Ukrainie! - Bohaterom chwała!” zamiast pozdrowienia z czasów radzieckich „Witajcie towarzysze!” i „Życzymy zdrowia!”.

Za przyjęciem w całości projektu ustawy nr 9036 „O wprowadzeniu zmian w statucie Sił Zbrojnych Ukrainy” głosowało 271 deputowanych.

Projekt ustawy wniesiono do Rady Najwyższej w lutym tego roku. Jak informował WSCHODNIK, tekst ustawy nr 7549, której inicjatorami są Gabinet Ministrów i premier Wołodymyr Hrojsman,

Artykuły powiązane