Rosja przerzuciła na Donbas kolejne kolumny KamAZów i Urali

Rosja przerzuciła na Donbas kolejne kolumny KamAZów i Urali
Na tymczasowo zajęte terytorium obwodu donieckiego wjechał kolejny konwój wojskowych ciężarówek Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

 

Poinformowało o tym dowództwo Operacji Połączonych Sił na Facebooku.

"Według raportu SMM OBWE, który opublikowano 13 października 2018 roku, na tymczasowo okupowanym terytorium obwodu donieckiego w okolicy Manycza w pobliżu granicy z Federacją Rosyjską dron SMM ponownie odnotował kolumny wojskowych ciężarówek bojówkarzy, z których jedna składała się z siedmiu KamAZów, czterech Urali, a także MT-LB na lawecie, a druga - dwóch KazAZów (z których jeden - z przyczepą dwuosiową) i dwóch Urali" - czytamy w komunikacie.

W sztabie dodano, że to tylko jeden z wielu potwierdzonych międzynarodowymi obserwatorami faktów, potwierdzających transport uzbrojenia w obie strony na kontrolowanym przez okupanta odcinku rosyjsko-ukraińskiej granicy.

Podkreśla się również, że Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej systematycznie zakłócają działalności międzynarodowych obserwatorów. Bojówkarze zabronili przedstawicielom misji przejazdu do prowadzenia monitoringu w Siedowe, Nowoazowsku i Wozneseniwce. "Ponadto, w Bojkiwśke personel miejscowego szpitala nie chciał dawać bez zgody Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej informacji przedstawicielom SMM OBWE na temat ludności cywilnej, która ucierpiała w wyniku konfliktu. Podobną odmowę międzynarodowi obserwatorzy otrzymali od kierownictwa szkoły w Czernuchino. Jest to oczywiście wskaźnikiem tego, jak przestraszona jest ludność terenów czasowo okupowanych" - czytamy w komunikacie.

Artykuły powiązane