Indeks Kapitału Ludzkiego: Ukraina bierze udział w pilotażowym projekcie Banku Światowego

Indeks Kapitału Ludzkiego: Ukraina bierze udział w pilotażowym projekcie Banku Światowego
Ukraina znalazła się w gronie pierwszych 6 krajów, które wzięły udział w pilotażowym projekcie Banku Światowego w sprawie Indeks Kapitału Ludzkiego.

 

Informuje o tym Ministerstwo Zdrowia Ukrainy, powołując się na wnioski Banku Światowego.

„Ukraina znalazła się w gronie pierwszych 6 krajów, które wzięły udział w pilotażowym projekcie Banku Światowego i zaczęły wdrażać program Indeksu Kapitału Ludzkiego. Na dziś do tego projektu przyłączyło się już 28 krajów” – podkreślono w ministerstwie.

Według informacji ministerstwa p. o. ministra zdrowia Ulana Suprun wraz z ukraińską delegacją wzięła udział w dorocznym spotkaniu MFW i Banku Światowego. W tym roku mówiono o konieczności rozwoju największego światowego zasobu – kapitału ludzkiego.

Według Suprun, w świecie finansów sferę opieki zdrowotnej rozpatruje się w kontekście kosztów — zarówno na Ukrainie, jak i w jakimkolwiek innym kraju.

„Gdy w rzeczywistości finansowanie tej sfery należy traktować jako inwestycje. 795 milionów ludzi nie ma wystarczająco dużo żywności. Jednak inwestycje w rozwój przemysłu spożywczego już zmieniają życie milionów. Z 7,4 mld ludności świata połowa nie otrzymuje niezbędnych usług medycznych. Aby to zmienić, należy przesunąć paradygmat finansowania służby zdrowia – z nakładów na inwestycje” – powiedziała Suprun.

Przypomnijmy, że Ukraina zajęła 50 miejsce ze 157 pod względem jakości kapitału ludzkiego według oceny Banku Światowego.

Artykuły powiązane