"Ukrzaliznycia" zaprezentowała nowy express łączący centrum Kijowa z lotniskiem Boryspol

"Ukrzaliznycia" zaprezentowała nowy express łączący centrum Kijowa z lotniskiem Boryspol
Opublikowano zdjęcia nowego pociągu spalinowego „Ukrzaliznyci”, który będzie kursować na trasie dworzec kijowski — port lotniczy Boryspol.

 

„Takie śliczności będą kursować z Dworca Centralnego do międzynarodowego portu lotniczego Boryspol” — napisał na swojej stronie na Facebooku p. o. prezesa zarządu „Ukrzaliznyci” Jewhen Krawcow.

Zawiadomił również, że w sumie takich szynobusów będzie pięć, cztery z nich będą kursować na trasie Kijów Centralny — Boryspol-lotnisko, a jeden będzie w rezerwie.
Naprawa autobusów szynowych Pesa, aktualizacja wnętrz i malowanie nadwozi wagonów "Ukrzaliznyci” odbywa się własnymi siłami, w lokomotywowni „Hreczany”.

Zdjęcia nowego pociągu spalinowego wcześniej trafiły do sieci. Pojazd pomalowano na kolor biały, a z przodu w dolnej części — na kolor żółty.

Przypomnijmy, że w porcie lotniczym Boryspol kolejarze już zbudowali dwie platformy z pochylniami, skąd będą wyjeżdżać i gdzie będą przyjeżdżać szynobusy, które połączą port lotniczy z Centralnym Dworcem Kolejowym w Kijowie.

Na dworcu kolejowym w stolicy prowadzone są również prace nad zagospodarowaniem nowej platformy dla przyjmowania i odprawiania ekspresów kolejowych do portu lotniczego Boryspol.

„Ukrzaliznycia” przygotowała 5 szynobusów, które będą jeździć na trasie Kijów Centralny — port lotniczy Boryspol.

Budowa ekspresowej linii kolejowej między Kijowem i lotniskiem Boryspol zostanie zakończona do 1 grudnia.

Zgodnie z projektem budowlanym, linia będzie biegła od dworca kolejowego Kijów Centralny, przez stację Wydubyczi do Terminalu D lotniska Boryspol. Szacowany czas przejazdu to 35 minut.

W skład taboru wchodzi 11 pociągów PESA 620M z 91 miejscami i 2 pociągi PESA 630M ze 192 miejscami.

Wcześniej informowaliśmy, że uruchomienie bezpośrednich pociągów z dworca kolejowego Kijów-Pasażerski wprost do Terminalu D lotniska Boryspol zapowiedziano do końca roku. Pod koniec marca "Ukrzaliznycia” ogłosiła pierwsze przetargi na szybki pociąg do Boryspola.

Artykuły powiązane