USA apelują do mieszkańców Donbasu do bojkotu „wyborów w republikach”

USA apelują do mieszkańców Donbasu do bojkotu „wyborów w republikach”
Ambasada USA na Ukrainie wezwała mieszkańców okupowanych rejonów obwodów donieckiego i ługańskiego do nieuczestniczenia w tak zwanych wyborach w „Ł/DRL”.

 

Poinformowano o tym na stronie ambasady amerykańskiej na Facebooku.

„W czasie, gdy Ukraina robi pozytywne kroki w celu umocnienia pokoju, Rosja podsyca konflikt, organizując sfałszowane »wybory«. Mieszkańcy wschodniej Ukrainy koniecznie muszą zbojkotować te »wybory«, które nie odpowiadają ani porozumieniom mińskim, ani ukraińskiemu prawu” - czytamy w komunikacie.

Jak informowano wcześniej, rosyjska okupacyjna administracja w Donbasie wyznaczyła na 11 listopada tak zwane „wybory” na terenie czasowo okupowanych rejonów obwodów donieckiego i ługańskiego.

Federacji Rosyjska we wtorek oficjalnie oświadczyła, że uznaje wyniki organizowanych przez nią samą „wyborów” moskiewskich marionetkowych władz.

Przedstawiciel Ukrainy w podgrupie humanitarnej trójstronnej grupy kontaktowej Iryna Heraszczenko oświadczyła, że Rosja tym oświadczeniem „wydała mandat na wojnę, którą już dawno ogłosiła Ukrainie”, a działania Federacji Rosyjskiej i ich marionetek prowadzą do zerwania polityczno-dyplomatycznych negocjacji w Mińsku i destabilizacji sytuacji na froncie.

Plany przeprowadzenia pseudowyborów potępiły już UE, USA, kraje G7 i większość krajów, które wchodzą w skład Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Artykuły powiązane