Znane są wyniki zbojkotowanych przez społeczność międzynarodową wyborów w ORODiŁ

Znane są wyniki zbojkotowanych przez społeczność międzynarodową wyborów w ORODiŁ
Rezultaty Dienisa Puszylina i Łeonida Pasiecznika nie zbiegły się z prognozami szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Jak informowaliśmy, wczoraj na aneksowanych terytoriach Donbasu, okupacyjne władze przeprowadziły przedterminowe wybory szefów »DRL i ŁRL« oraz tak zwanych »deputowanych do parlamentów nieuznawanych republik.

Według danych agencji RIA Novosti, Leonid Pasiecznik zdobył 68,3 proc. w wyborach w "ŁRL", natomiast na wyborach na szefa "DRL" zwyciężył Dienis Puszylin z wynikiem 60,9%.

Wcześniej, szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Hrycak dwa dni przed wyborami powiedział na konferencji prasowej, że na Kremlu już "ustawili" Puszylinowi 55 procent, a Pasiecznikowi – 63 proc.

Społeczność międzynarodowa wystąpiła z potępieniem pseudo wyborów. W Unii Europejskiej, USA, Japonii stwierdzono, że przeprowadzanie "wyborów" w tak zwanych "ŁRL" i "DRL" stanowi naruszenie mińskich porozumień.

Obecny przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, minister spraw zagranicznych Włoch Enzo Moavero Milanesi oraz specjalny przedstawiciel OBWE w trójstronnej grupie kontaktowej ambasador Martin Sajdik stwierdzili, że tak zwane "wybory" nie są zgodne ani z literą, ani z duchem mińskich umów.

Artykuły powiązane