Na ukraińsko polskiej granicy palono opony i doszło do bójki

Na ukraińsko polskiej granicy palono opony i doszło do bójki Foto: UNIAN
Ciężarówka próbowała przejechać przez protestujących, w wyniku czego aktywiści zaczęli rzucać w nią płonące opony.

 

Na przejściu granicznym Jagodzin po stronie ukraińskiej doszło do bójki między protestującymi i kierowcami. Ludzie zaczęli rzucać oponami, a ciężarówka próbowała najechać na działaczy, którzy zablokowali drogę kierowcy, informuje "Wołyń 24".

W ciągu 30 minut protestujący przepuszczają po trzy ciężarówki z obu stron granicy. Jednak jeden z kierowców samochodu ciężarowego postanowił przejechać bez kolejki. Takie działania zdenerwowały demonstrantów. Zaczęli rzucać w samochód opony i przejawiać agresję, a kierowca wykrzykiwał z samochodu: "Ja was wszystkich zaszlachtuję!"- informuje gazeta.

W ciągu pięciu minut policja nie interweniowała, jednak gdy protestujący zaczęli rzucać w samochody płonące opony, a samochód zaczął jechać w ludzi – wkroczył oddział specjalny policji. Kierowcy ciężarówki udało się przedrzeć przez tłum i przejechać granicę, za nim pojechało pięć kolejnych samochodów ciężarowych.

Należy nadmienić, że 25 listopada na Wołyniu kierowcy aut na zagranicznych rejestracjach, którzy zablokowali międzynarodowe przejście graniczne Jagodzin, ogłosili bezterminową akcję protestu.

Jak informowaliśmy, właściciele aut na europejskich tablicach blokują dojazdy do przejść granicznych na Zachodzie Ukrainy

25 listopada na Ukrainie weszły w życie ustawy o wprowadzeniu nowelizacji w kodeksach podatkowym i celnym, odnośnie obniżenia akcyzy na samochody osobowe i wzmocnienia kontroli nad przepływem i wykorzystaniem samochodów na obcej rejestracji.

Artykuły powiązane