Zagranicznych dziennikarzy poinformowano jak dostać się do aneksowanego Krymu

Zagranicznych dziennikarzy poinformowano jak dostać się do aneksowanego Krymu
W okresie obowiązywania na Ukrainie stanu wojennego dostęp zagranicznych dziennikarzy na terytorium tymczasowo okupowanego Krymu będzie działać według zaktualizowanych zasad.

 

Poinformowano o tym 2 grudnia w Ministerstwie Polityki Informacyjnej Ukrainy.

Według zaktualizowanej instrukcji uzgodnienia wjazdu zagranicznych dziennikarzy na terytorium Krymu, wjazd odbywa się na podstawie paszportu i posiadania specjalnego zezwolenia.

"Specjalne pozwolenie - dokument, który daje prawo zagranicznemu dziennikarzowi wjechać na Krym i wyjechać z niego. Jest jednorazowy. Przy następnej wizycie Krymu należy otrzymywać nowe pozwolenie", - zawiadomiono w MPI.

Zezwolenie jest ważne przez określony w oświadczeniu potwierdzony termin, który nie może przekraczać dozwolonego okresu pobytu cudzoziemca lub osoby bez obywatelstwa na terenie Ukrainy i musi wziąć pod uwagę okres niezbędny do wyjazdu za granice Ukrainy (nie mniej niż 3 dni robocze).

Otrzymać pozwolenie można po zwróceniu się do jednostki terytorialnych organów Państwowe Służby Imigracyjnej Ukrainy przedstawiając następujące dokumenty:

- oświadczenie według ustalonego wzoru,

- oryginał dokumentu potwierdzającego pracę w redakcji, zawierający dane o dziennikarzu i cel wizyty na Krymie,

- kopia i oryginał legitymacji dziennikarskiej (oryginał po przedstawieniu jest zwracany),

- oryginał paszportu (po okazaniu zostaje zwrócony),

Elektroniczne kopie tych dokumentów można wcześniej przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

"Wniosek rozpatrywany jest w ciągu kilku dni", - poinformowano w resorcie.

Jak informowaliśmy, w związku z wprowadzeniem stanu wojennego w punktach kontrolnych wjazdu-wyjazdu na Donbasie ograniczono wyjazd cudzoziemców, oficjalnie odmówiono wjazdu na terytorium okupowanego przez Rosję Krymu zagranicznym dziennikarzom.

Artykuły powiązane