Zmniejszyły się kolejki na zachodniej granicy Ukrainy

Zmniejszyły się kolejki na zachodniej granicy Ukrainy
Wszystkie przejścia graniczne na odcinku Zachodniego Regionalnego Zarządu Państwowej Służby Granicznej Ukrainy działają w trybie normalnym.

 

Zawiadomiono o tym w komunikacie służby prasowej ukraińskiej straży granicznej.

"Wszystkie przejścia graniczne na odcinku Zachodniego Regionalnego Zarządu Państwowej Służby Granicznej Ukrainy działają w trybie normalnym w przeciwieństwie do zeszłego tygodnia, kiedy to właściciele aut z zagraniczną rejestracją blokowali drogi dojazdowe do granicy", – czytamy w komunikacie.

Ponadto, w ostatnich dniach zauważono brak kolejek przed punktami granicznymi i zmniejszenie ilości strumienia transportowego, przekraczających granicę państwową z krajami Unii Europejskiej.

Należy zauważyć, że na Ukrainie po wejściu w życie aktów prawnych w zakresie legalizacji przywiezionych z łamaniem prawa celnego i prawa podatkowego samochodów z europejską rejestracją na odcinku zachodniej granicy zauważono zmniejszenie natężenia ruchu o 5% i pojazdów o prawie 15%. Przede wszystkim jest to związane z redukcją liczby obywateli, którzy wcześniej co pięć dni wyjeżdżali za granicę samochodami z zagraniczną rejestracją. Warto przypomnieć, że dla wygody turystów, na stronie internetowej Państwowej Służby Granicznej Ukrainy regularnie aktualizowane są informacje na temat sytuacji przed punktami granicznych na granicy państwowej.

Artykuły powiązane