Z Kijowa do Wrocławia będą kursować nowe wagony bezprzesiadkowe

Z Kijowa do Wrocławia będą kursować nowe wagony bezprzesiadkowe
Wagony będą zatrzymywać się we Lwowie, Przemyślu i Krakowie.

 

Ukrzaliznycia od 8 grudnia uruchamia nowe wagony bezprzesiadkowe z Kijowa do Wrocławia, poinformowała o tym służba prasowa spółki.

"Ze względu na wzrost popytu Koleje Ukrainy rozszerzają sieć międzynarodowych tras do krajów Europy. Od 8 grudnia zaczną kursować nowe wagony bezprzesiadkowe Kijów-Wrocław. Ogólnie w nowym grafiku ruchu pasażerskiego z powodu wzrostu popytu będzie kursować 40 pociągów międzynarodowych, z czego 20 – do krajów Europy" – czytamy w komunikacie.

Według służby prasowej, wagony bezprzesiadkowe Kijów-Wrocław będą odprawiane ze stolicy Ukrainy codziennie o 14:07 w składzie pociągów nr 749/51-52/750 a przybywać do Wrocławia następnego dnia o 11:25.

W przeciwnym kierunku wagony będą wyjeżdżać o 16:30 i zakończą trasę w Kijowie następnego dnia o 17:14.

Nowe wagony bezprzesiadkowe będą zatrzymywać się w szczególności na stacjach we Lwowie, Przemyślu i Krakowie.

Ile będzie kosztować bilet do Wrocławia, na razie nie poinformowano.

W komunikacie poinformowano także, że najbardziej popularnym kierunkiem pozostaje Kijów – Przemyśl. W kierunku Polski pociąg nr 715 kursuje zapełniony w 63 %, a pociąg nr 705 – 77 %. W sumie w ciągu 11 miesięcy tego roku Koleje Ukrainy przewiozły prawie 300 tysięcy pasażerów do Przemyśla w porównaniu do 150 tys. pasażerów wg. wskaźnika 11 miesięcy ubiegłego roku.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również pociąg nr 67 Kijów – Warszawa, z którego w ciągu 11 miesięcy tego roku skorzystało prawie 27,5 tys. pasażerów, a pociąg średnio był zapełniony w 81 %, co jest o 14 tys. pasażerów więcej niż w analogicznym okresie roku 2017.

Artykuły powiązane