Ukraina i NATO podpisały porozumienie o likwidacji amunicji

Ukraina i NATO podpisały porozumienie o likwidacji amunicji
Ukraina i NATO podpisały w Brukseli umowę implementacyjną dotyczącą projektu funduszu powierniczego NATO w zakresie likwidowania materiałów grożących wybuchem i przeciwdziałania materiałom wybuchowym domowej produkcji.

 

Informuje o tym biuro prasowe Ministerstwa Obrony Ukrainy.

„Ukraina i NATO podpisały implementacyjne porozumienie między Gabinetem Ministrów Ukrainy i Organizacją NATO dotyczącą wsparcia i dostaw o realizacji projektu funduszu powierniczego NATO w zakresie likwidacji materiałów grożących wybuchem i przeciwdziałania materiałom wybuchowym domowej produkcji (IED)” - czytamy w komunikacie.

Jak podkreślono, pozwoli to rozpocząć praktyczną fazę współpracy. W ramach projektu planowane jest opracowanie dokumentów normatywnych w zakresie unieszkodliwiania niebezpiecznych przedmiotów i przeciwdziałania IED, osiągnięcie zgodności zaangażowanych sił i środków Ukrainy z Sojuszem, rozwijanie zdolności do ochrony ludności cywilnej przed zagrożeniami IED.

W realizację projektu zaangażowane jest Ministerstwo Obrony Ukrainy, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, Narodowa Policja Ukrainy, Gwardia Narodowa, Państwowa Służba Specjalna Transportu, Państwowa Straż Graniczna Ukrainy, poinformowano w biurze prasowym resortu obrony.

Artykuły powiązane