Na Ukrainie zostanie zbudowana nowoczesna autostrada

Na Ukrainie w 2019 roku zbudowana zostanie nowoczesna autostrada w ramach projektu GO Highway.

 

Powiedział o tym w wywiadzie szef Ukrawtodoru Sławomir Nowak, pisze serwis Autonews.ua.

Autostrada, która łączy dwa zabytkowe miasta ukraińskie — Lwów i Humań — zostanie zbudowana w ramach realizacji transgranicznego korytarza transportowego GO Highway. Istota tego projektu polega na tym, aby porty morskie Polski, Litwy, Łotwy i Estonii połączyć z portami ukraińskimi.

W korytarz transportowy GO Highway inwestowane są bardzo duże kwoty pieniędzy. Znaczna część z nich zostanie przeznaczona Ukrainie na budowę nowoczesnych autostrad. Nie tylko w obwodzie lwowskim i w Humaniu, ale również w innych ukraińskich regionach — na przykład w obwodach odeskim i chmielnickim.

Nie wiadomo, ile dokładnie pieniędzy zostanie zainwestowanych w nową autostradę między Lwowem i Humaniem. Według Sławomira Nowaka zacznie ona działać już w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że to właśnie Nowak stał się pomysłodawcą projektu GO Highway. Przedstawił ten pomysł w 2017 roku, a poparto go w Polsce i w krajach bałtyckich.

Jak informował WSCHODNIK, szacunkowy koszt budowy transgranicznego korytarza GO highway, w którego budowie biorą udział Ukraina i Polska, wynosi około 2 miliardy euro. Taką informację przekazała służba prasowa Ukrawtodoru.

Artykuły powiązane