Porozumiano się o kolejnym zawieszeniu broni na Donbasie

Porozumiano się o kolejnym zawieszeniu broni na Donbasie
Podgrupa ds. bezpieczeństwa trójstronnej grupy kontaktowej w sprawie uregulowania sytuacji na Donbasie porozumiała się w sprawie wprowadzenia trybu wstrzymania ognia w strefie działań wojennych od 29 grudnia.

 

Od północy, 29 grudnia w okresie świątecznym zostanie wprowadzony na Donbasie kolejny kompleksowy tryb ciszy, powiedział przedstawiciel Ukrainy w trójstronnej grupie kontaktowej w sprawie uregulowania sytuacji na wschodzie kraju Jewhen Marczuk.

Według jego słów, Ukraina zapewni pełny tryb ciszy do naprawy uszkodzonych obiektów infrastruktury krytycznej.

"Na dzisiejszym posiedzeniu grupy (podgrupy roboczej ds. bezpieczeństwa trójstronnej grupy kontaktowej, - red.) w trybie wideo konferencji omówiono propozycję Ukrainy, która została wniesiona na ostatnim posiedzeniu o wprowadzeniu trybu ciszy,” - poinformował o tym w eterze kanału „Priamyj” Jewhen Marczuk.

"Zaproponowaliśmy wprowadzenie tego reżimu, to znaczy, bezterminowe zawieszenie broni, począwszy od jutrzejszego wieczora, od 00.01 29 grudnia. Były i inne propozycje, ale krótko, to udało nam się osiągnąć takie porozumienie" – powiedział Marczuk.

Twierdzi on, że Ukraina zapewni na ten okres pełnowartościowy tryb ciszy.

Artykuły powiązane