Ukraina wzmocniła kontrolę graniczną dla kobiet z Rosji

Ukraina wzmocniła kontrolę graniczną dla kobiet z Rosji
Kontroli granicznej drugiej linii podlegają również kobiety.

 

Państwowa Straż Graniczna Ukrainy dokonuje wzmocnionych środków kontroli wobec wjazdu na terytorium Ukrainy nie tylko mężczyzn — obywateli Federacji Rosyjskiej, ale również kobiet. Oświadczył o tym rzecznik przewodniczącego Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Ołeh Słobodian, zawiadamia RBK-Ukraina, powołując się na jego komunikat na Facebooku.

Ponadto, w komentarzu dla RBK-Ukraina Słobodian zdementował informacje, rozpowszechnioną w mediach, o tym, że zakaz wjazdu dla obywateli Federacji Rosyjskiej na Ukrainę został anulowany.

„Zakaz wjazdu dla cudzoziemców nie został anulowany. W kręgu naszego zainteresowania są obywatele z 70 krajów tzw. ryzyka migracyjnego. Jednak oczywiście, w centrum uwagi jest Federacja Rosyjska. Niebezpieczeństwo inwazji Rosji nieco spadło, więc stan wojenny został zniesiony, ale zagrożenie na granicy państwowej pozostaje, więc strażnicy graniczni kontynuują przeprowadzanie działań wzmocnionej kontroli wjazdu cudzoziemców na terytorium Ukrainy” - powiedział Słobodian.

Zaznaczył również, że oczywiście w centrum uwagi są obywatele Federacji Rosyjskiej płci męskiej, którzy mogą uczestniczyć w antyukraińskich działaniach destabilizujących.

„Jakkolwiek, kontroli granicznej drugiej linii podlegają również kobiety, ponieważ to właśnie one mogą działać na zlecenie służb specjalnych Federacji Rosyjskiej” - oświadczył Słobodian.

Jak informowano, decyzją Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony przedłużono działanie środków Państwowej Straży Granicznej ograniczających wjazd na Ukrainę obywatelom Rosji płci męskiej.

Pomimo zniesienia stanu wojennego, organy ścigania będą pracować w zaostrzonym trybie.

Artykuły powiązane