Poinformowano, gdzie Rosja werbuje „kadry” na Donbas

Poinformowano, gdzie Rosja werbuje „kadry” na Donbas
Głównym źródłem kompletowania kadr bojówkarzy na Donbasie są ośrodki werbunkowe na terenie Federacji Rosyjskiej.

Poinformował o tym Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy na swojej stronie na Facebooku.

„...Głównym źródłem kompletowania kadr jednostek bojowych są ośrodki werbunkowe na terenie Federacji Rosyjskiej, w szczególności w miastach Kursk, Rostów nad Donem, Nowoczerkask”, - podkreślił wywiad.

Według informacji Głównego Zarządu Wywiadu część jednostek 7 Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej (Brianka) 2 Korpusu Armijnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, która poniosła znaczne straty w czasie walk w rejonie łuku switłodarskiego, aktywnie się uzupełnia, jednak kandydaci zgadzają się służyć wyłącznie w jednostkach wsparcia bojowego i kategorycznie odmawiają wcielania w skład jednostek bojowych.

Ponadto, jak podkreślają pracownicy wywiadu, w związku z niedostatecznym zaopatrzeniem materialnym i żywnościowym jednostek dyżurnych na czołowych pozycjach 11 Samodzielnego Pułku Zmotoryzowanego (Makiejewka) 1 Korpusu Armijnego (Donieck) Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej stan moralno-psychologiczny bojówkarzy pozostaje na niskim poziomie. W szczególności odnotowywano przypadki otwartego buntu i niezadowolenia z warunków służby.

Artykuły powiązane