ATO: 51 ostrzałów, pod ogień trafiło Szyrokyne i Łuhanśke

ATO: 51 ostrzałów, pod ogień trafiło Szyrokyne i Łuhanśke
W ciągu minionej doby, 8 stycznia, terroryści 51 razy otwierali ogień przeciwko Siłom Zbrojnym Ukrainy na wszystkich kierunkach, używając zabronionej w porozumieniu mińskim artylerii i moździerzy.

Jak informuje centrum prasowe sztabu ATO, w okolicy Mariupola rosyjskie wojska okupacyjne ostrzeliwały Szyrokyne z artylerii o kalibrze 122 mm. Z moździerzy o kalibrze 120 mm i 82 mm strzelano w miejscowościach Marjinka, Hnutowe, Trojićke, Wodiane, Tałakiwka i Szyrokyne. Z granatników i broni palnej bojówkarze ostrzelali Pawłopil, Krasnohoriwkę, Hnutowe i Szyrokyne. W Marjince przeciwnik strzelał z broni wozów bojowych piechoty, a w Tałakiwce użyto czołgu.

W okolicy Ługańska z moździerzy różnych kalibrów ostrzelano Trojićke, a z granatników i broni palnej – Nowozwaniwkę, Łopaskine i Stanicę Ługańską. W miejscowości Trojićke strzelał snajper.

W okolicy Doniecka bojówkarze strzelali w miejscowości Łuhanśke z artylerii o kalibrze 122 mm, a w Awdijiwce, Majorśku i Łuhanśkim – z moździerzy o kalibrze 82 mm. Granatników i broni palnej użyto w miejscowościach Łuhanśke, Zajcewe i Awdijiwka. W Łuhanśkim przeciwnik strzelał z broni wozów bojowych piechoty.

Jak poinformowano, 8 stycznia rannych zostało trzech żołnierzy SZU, a kolejnych trzech wojskowych jednej z jednostek wojskowych, wykonującej zadania w pobliżu linii rozgraniczającej, nie wróciło do jednostki. Według stanu na wieczór 8 stycznia nie było z nimi kontaktu.

Artykuły powiązane