Doba w ATO: 46 ostrzałów, 5 ukraińskich wojskowych zostało rannych

Doba w ATO: 46 ostrzałów, 5 ukraińskich wojskowych zostało rannych
W ciągu minionej doby w strefie prowadzenia operacji ATO bojownicy 46 razy otwierali ogień, a 5 ukraińskich wojskowych zostało rannych – poinformowała o tym służba prasowa sztabu ATO na stronie na Facebooku.

W kierunku Mariupola z 82 mm moździerzy terroryści ostrzeliwali Wodiane, z granatników i broni strzeleckiej - Marjinkę, Szyrokyne, Tałakiwkę, Czermałyk, Pawłopil i Hnutowe. Na Ukrainie ogień prowadziły również BWP.

W kierunku Doniecka z moździerzy różnych kalibrów rebelianci ostrzeliwali Zajcewe Awdijiwkę i Łuhanśke. Z granatników i karabinów maszynowych dużego kalibru separatyści ostrzeliwali Krasnohoriwkę, Awdijiwkę i Opytne. W kierunku Ługańska ogień prowadziły BWP.

W kierunku Ługańska w okolicy Syze bojownicy wykorzystali BM-21 Grad. Z moździerzy terroryści wielokrotnie prowadzili ogień w kierunku Trojićke, a z granatników - w Stanicy Ługańskiej i Nowozwaniwce. W Nowozwaniwce rebelianci prowadzili ogień z przeciwczołgowych kompleksów rakietowych. W Тrojićke ogień prowadził snajper.

Artykuły powiązane