środa, 11 styczeń 2017 10:23

Juszczenko uważa, że obecna szefowa NBU jest winna obecnej tragicznej sytuacji w gospodarce Ukrainy

Decyzja kierownictwa NBU i Wałeriji Hontarewej o zamknięciu na Ukrainie od razu 84 banków stała się prawdziwą tragedią dla gospodarki kraju. Były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko powiedział o tym w wywiadzie dla kanału telewizyjnego „112”.

Polityk powiedział, z jakim trudem w latach niepodległości został stworzony system bankowy kraju. Juszczenko zaznaczył, że w czasie, gdy system bankowy Rosji przeszedł od razu trzy kryzysy finansowe, Ukraina wszystkie te problemy z powodzeniem ominęła kosztem międzynarodowych standardów nadzoru i rachunkowości finansów.

Były prezydent i były szef Narodowego Banku Ukrainy po raz kolejny podkreślił, że zamknięcie tak wielkiej ilości banków na Ukrainie w ciągu ostatnich trzech lat stało się wielką tragedią dla gospodarki kraju.

Juszczenko oświadczył, że w Polsce istnieje 500 banków korporacyjnych, przy czym Rzeczpospolita Polska jest mniejsza od Ukrainy.

Były prezydent wspomniał i bardzo ostro skrytykował Hontarewą za skandaliczne słowa o tym, że obecność 160 banków na Ukrainie była „zbyt dużą ilością”.

 

Praca w Polsce